Wymarzony zawód

25 Sep

Życie licealisty jest sielanką. Na początku nie myślimy zbyt dużo, bawimy się i nie przykładamy do nauki. Jednak na przełomie drugiej i trzeciej klasy zaczynają pojawiać się myśli- co chcę robić? Jakie studia? Trudne pytania, a znalezienie odpowiedzi często nie przychodzi nam natychmiastowo. Co jeśli pomyślimy: adwokat?

Trudne początki

Decyzja o zostaniu adwokatem jest decyzją złożoną. Gdy już na to przystaniemy musimy zabrać się do trudnej roboty- do nauki. Trzeba zacząć od dobrze zdanej matury- rozszerzony WOS, historia, język polski. Dobrze jest też znać dobrze dodatkowy język i nie bać się matematyki. To wszystko składa się w jedną całość- dobrze napisana matura, to pewne miejsce na studiach. Po uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku i złożeniu podania na uniwersytet możemy przez te kilka miesięcy akacji odpocząć. Bowiem po tym czasie czeka nas 5 lat ciężkiej pracy i nauki. Przyszły adwokat musi uczęszczać na wiele zajęć (prawo, etyka, filozofia) oraz cechować się świetną pamięcią. Przez te pięć lat trzeba wykazać się jak najlepiej i zdobywać najwyższe oceny, bo będzie miało to wpływ na najbliższą przyszłość.

Kolejne etapyprawnik,

Po uzyskaniu stopnia magistra i zakończeniu swoich studiów prawniczych, młody adwokat staje przed kolejnym wyborem- by otrzymać uprawnienia do wykonywania zawodu musi odbyć około 3 letnia aplikację w wybranej kancelarii prawniczej. Wybór odpowiedniego miejsca będzie miał ogromny wpływ na nasza przyszłość. To, czy zostaniemy przyjęci przez najlepszą kancelarię zależy od naszego powodzenia na studiach. Jeżeli młody adwokat wyróżniał się na tle grupy i zdobył znaczące  stopnie, dyplomy oraz dostał bardzo dobrą ocenę z obrony, wtedy ma szansę pracować z najlepszymi. Kancelaria adwokacka sama będzie chciała zawalczyć o takiego aplikanta. Gdy początkujący prawnik rozpocznie swoje aplikację powinien skupić się na jak najlepszym pokazaniu siebie i zdobyciu jak największej liczby umiejętności.

Na koniec

Gdy okres stażu już się zakończy przed młodym człowiekiem czeka ostatnie zadanie- egzamin państwowy. Po zaliczeniu go staje się już pełnoprawnym członkiem adwokatów. Jeżeli prawnik zrobił wrażanie na kancelarii podczas aplikacji może próbować dostać się tam już jako członek ekipy. Młody adwokat może również próbować założyć własną działalność i sprawdzać się z tej strony- nie tylko jako prawnik ale i biznesman. Przed takim człowiekiem wiele drzwi staje otworem, należy więc wykorzystywać sytuacje i przeć do przodu, bez względu na wszystko. Spełnienie marzeń warte jest każdego poświęcenia.