Domena internetowa – podstawowe informacje o jej wyborze

12 Aug

Jeżeli właśnie wybierasz domenę dla swojej strony internetowej, to powinieneś kierować się pewnymi zasadami, które później sprawią, że na twoją stronę www będzie zaglądało więcej osób, a ruch na stronie jest przecież bardzo, bardzo ważny. Po pierwsze najlepiej byłoby jeżeli domenę wziąłbyś na .com – to najbardziej profesjonalne i reprezentacyjne. Jednak dość trudno znaleźć tam teraz dobrą nazwę i koszty są także dość wysokie. Jeżeli działaś tylko w Polsce, to oczywiście możesz tez wybrać .pl lub com.pl. Moim zdaniem nie jest złym wyborem domena .eu, chociaż pewnie wielu specjalistów internetowych się ze mną nie zgodzi – w każdym razie na pewno w tym mini rankingu (i w innych z pewnością także) .com będzie na pierwszym miejscu.

Jaka nazwa dla domeny?

zakup domeny, adresPo drugie oczywiście dobrze by było, by nazwa natychmiast kojarzyła się z twoją działalnością, ale tu już dużo nie poradzę – tu musisz się wykazać kreatywnością i lotnością umysłu. Pamiętaj jednak, by przed ostateczną decyzją poradzić się kilku osób, tobie bowiem może się wydawać, że dana nazwa jest fantastyczna, a okaże się, ze dla innych brzmi paskudnie i jest wręcz odwrotnie. W takich rzeczach nie możemy liczyć tylko na siebie, bo przecież chodzi przede wszystkim o to, by nazwa podobała się, wpadała w ucho i była chętnie wpisywana przez internautów, czyli przez twoich potencjalnych klientów. Pamiętaj także, by nazwa była możliwie jak najkrótsza i łatwa do wymówienia – użytkownicy nie przepadają za długimi i skomplikowanymi nazwami, które trudno wpisać, a jeszcze trudniej wymówić – wierz mi, ze jeżeli napotkają na jakąkolwiek przeszkodę – nie będą próbowali cię znaleźć za wszelką cenę tylko pójdą sobie na stronę o swojsko brzmiącej nazwie, która przynależy do… twojej konkurencji!  Poza tym we nazwie unikaj używania kresek.

Adres dla firmy

Faktem jest, że ​​jest to świetny sposób, aby dostać się do domeny, która nie jest zarejestrowana, a zapamiętanie nazwy domeny z kreską jest trudniejsze… Jeśli już musisz jej użyć, to ogranicz się do pojedynczego łącznika, nie wpisz przez przypadek więcej! Poza tym, ze dobrze, by nazwa była krótka i prosta, to dobrze by było wybrać jednocześnie nazwę opisową. Dobra nazwa będzie dokładnie opisywać zawartość strony internetowej ale to oczywiście bardzo trudne – by było krótko, prosto i w dodatku opisowo. Ale nikt nie mówił, że wybór nazwy dla domeny to łatwe zadanie… Trzeba wcześniej nieźle pogłówkować, by stworzyć coś naprawdę fajnego, co szybko podbije serca internautów i będziemy mieć duży ruch i wielu klientów. Gra nie jest warta świeczki, więc nie decyduj się pochopnie na żadną z dostępnych nazw domen.