Filmy Disneya z serii “Aladyn”

5 Feb
  • „Aladyn”.

Głównym bohaterem filmu jest Aladyn, sprytny uliczny złodziejaszek. Przyjaźni się z Abu, psotną małpką. Nie mają co jeść przez co kradną. Wydawać by się mogło, że wiodą beztroski żywot w Agrabahu, jednak nie jest to do końca prawdę. Pewnego dnia księżniczka Dżasmina ucieka z pałacu. Na targu poznaje Aladyna, który się w niej zakochuje. Ratuje ją z rąk ludzi, pragnących wyrządzić jej krzywdę. Nie zna jej prawdziwej tożsamości do momentu, w którym pojmują go straże wysłani przez wielkiego wezyra. Ten ma własne plany co do Aladyna. Pragnie bowiem, by przyniósł mu lampę zamieszkiwaną przez Dżina, który może spełnić każde życzenie. Aladyn staje się właścicielem lampy. Jego życzeniem jest zostanie księciem. W ten sposób dostaje się na dwór, by oświadczyć się Dżasminie. Czy dziewczyna zakocha się w Aladynie?

 

 

  • „Aladyn: Powrót Dżafara”.

Dżafar był wielkim wezyrem w pierwszej części filmu. Pragnął przejąć władzę nad królestwem, jednak jego plany zostały udaremnione przez Aladyna i jego przyjaciół. Zamieniony w potężnego dżina Dżafar pragnie powrócić do Agrabahu i zemścić się. Wykorzystuje do tego swoją papugę, Jago. Wymyśla straszliwy plan, dzięki któremu zyska władzę w Agrabahu. W tym samym czasie Dżasmina i Aladyn zaczynają kłócić się z powodu Jago, któremu księżniczka nie ufa. Aladyn stara się dowieść, że jest on dobry. W momencie, w którym Jago widzi, że popełnia błąd pomagając Dżafarowi, który zupełnie go nie szanuje, dochodzi do katastrofy. Dżafar pozoruje śmierć sułtana, który tak naprawdę został porwany wraz z Dżasminą. Aladyna oskarża się o popełnienie tej strasznej zbrodni w wyniku czego czeka go ścięcie głowy. Udaje mu się jednak tego uniknąć. Stara się pomóc przyjaciołom. Czy uda mu się ocalić najbliższych?

  • „Aladyn i król złodziei”.

Kiedy wreszcie dochodzi do ceremonii zaślubin ulicznego złodziejaszka Aladyna z piękną córką sułtana Dżasminą, do pałacu wkrada się banda 40 rozbójników. Kradną oni podarunki złożone młodym, wśród których znajdują się złoto, klejnoty i różne kosztowności. W czasie kiedy cała banda pragnie zdobyć jak najwięcej bogactw dla siebie, jej herszt, Kassim poszukuje Wyroczni, która powie mu, gdzie znaleźć „Rękę Midasa”, magiczny przedmiot, który pozwala zamienić wszystko czego się dotknie w złoto. Aladyn staje mu jednak na drodze. Wykorzystuje Wyrocznię, by dowiedzieć się, gdzie znajduje się jego ojciec. Jak się okazuje Kassim, Król Złodziei jest ojcem chłopaka. Aladyn wstępuje w szeregi bandy i pomaga im w poszukiwaniach skarbu. W końcu wraca do Dżasminy, z którą się żeni. Czy Kassim zostanie przy swoim synu?