Nietypowe właściwości zmywarek

14 May

Zmywarka jest tym czymś, bez czego perfekcyjna pani domu nie mogłaby się już obejść. To ona zdołała już niesamowicie odciążyć ludzi na całym świecie, wyręczając im w jednych z bardziej żmudnych obowiązków – myciu naczyń. Mając ten sprzęt agd w swoim domu, życie staje się o niebo prostsze i o wiele przyjemniejsze. Najnowocześniejsze zmywarki posiadają natomiast tak fantastyczne funkcje, że coraz częściej nawet mężczyźni zaczynają się nimi interesować.

 

Co takiego potrafią?

 

Jedną z klasycznych funkcji większości zmywarek jest wstępne zmywanie. Na czym ono polega? Otóż program służy do czyszczenia dość mocno zabrudzonych talerzy, garnków czy patelni. Zanim bowiem będzie je można umyć w sposób “tradycyjny”, trzeba je namoczyć i pozostawić w ciepłej wodzie na kilkanaście minut. Kolejnym programem jest ten nazywany “normalnym”, służący do zwykłego zmywania naczyń. Przeważnie trwa on niecałe dwie godziny, więc po tym czasie można już otworzyć swój sprzęt agd i wyciągnąć z niego idealnie lśniące naczynia. Dla osób ekonomicznych producenci urządzeń kuchennych wyposażyli swoje zmywarki w funkcje oszczędzania (ECO). Służą one do bardzo szybkiego mycia, dlatego nie zadziałają na mocno zabrudzone talerze czy garnki. Nadają się do oczyszczania kubków czy filiżanek, ponieważ czas ich pracy wynosi niecałe pół godziny, a odbywa się w dość niskiej temperaturze (ok. 50 stopni C). Najdokładniejszy i najbardziej efektywny jest program intensywny. Poradzi on sobie z każdym zabrudzeniem, choć na jego rezultaty trzeba będzie poczekać już dłużej. Włączony program będzie działać przez często ponad dwie godziny, w którym to czasie pod żadnym pozorem nie wolno go przerywać.

Oczywiście nie każda zmywarka zawiera wszystkie te funkcje, dlatego jeżeli potencjalnemu klientowi na którejś z nich szczególnie zależy, musi on zobaczyć, czy dany produkt ją posiada. Wybierając od razu porządny i uzupełniony o te dodatkowe funkcje sprzęt agd, będzie można korzystać z niego latami. Takie urządzenia nieraz są bowiem praktycznie niezniszczalne.