Co sprawia, że rzucamy palenie?

4 Jan

Zanim człowiek się na coś zdecyduje, musi dowiedzieć się, co dzięki temu zyska. Jest to szczególnie ważne, gdy chodzi o uzależnienia, a dokładniej o walkę ze szkodliwymi nałogami. Rzucanie palenia często nie przynosi dobrych efektów, a wszystko dlatego, że palacze nie wiedzą, co zyskają, gdy skończą ze swoim nałogiem. Na te korzyści życia bez papierosów trzeba zwrócić uwagę, bo to one mogą stać się bodźcem do podjęcia działania.

Szybkie odstawienie papierosów

Palacz, który odstawi papierosy, już po jednym dniu będzie mógł poczuć się lepiej. Oczywiście będzie mu brakować nikotyny, dlatego jego stan psychiczny nie będzie zbyt dobry, jednak każdy narząd jego organizmu zacznie już wtedy lepiej funkcjonować. Płuca stopniowo będą pozbywać się substancji smolistych, aż w końcu staną się niemalże całkowicie czyste. Serce wreszcie będzie mogło trochę odpocząć, zacznie bić spokojniej, a puls się unormuje. Były palacz przestanie mieć problemy z wysokim ciśnieniem, tak więc jego wyniki badań będą wyłącznie pozytywne. Zobaczy także, jak pozytywnie zmienia się jego stan psychiczny, gdyż wbrew pozorom papierosy jedynie szkodzą psychice, a nie jej pomagają.

Ukojenie dla nerwów

zdrowie-palaczaDają jedynie złudne wrażenie uspokojenia, gdy tak naprawdę jeszcze bardziej kołatają stargane nerwy i wywołują uczucie napięcia oraz zdenerwowania. Te wszystkie objawy miną u ludzi decydujących się na rzucanie palenia. Zaczną oni w końcu swobodnie myśleć, zauważą, że mają więcej energii i ochoty do działania oraz pracy i poczują, że ich nastrój jest o wiele bardziej pozytywny.

Będą mogli w końcu bez zadyszki wejść po schodach na czwarte piętro, dlatego ich kondycja również znacząco się poprawi. Korzyści wynikające z rzucenia palenia są tak wspaniałe, że każdy palacz powinien się z nimi dokładniej zapoznać. Musi zastanowić się nad tym, co jest dla niego najważniejsze i z tego czegoś stworzyć swoją motywację do działania. Jeśli zależy mu na zdrowiu, powinien czytać o szkodliwości nikotyny, by z przyjemnością ją później odstawić. Takie rzucanie palenia wcale nie jest ciężkie.