Czy książki pomagają w rzucaniu palenia?

20 Feb

Każdy człowiek powinien nieustannie się rozwijać i kształcić, a by to osiągnąć, najlepiej po prostu czytać książki. Obecnie są one związane ze wszystkimi dziedzinami i branżami, więc bez problemu każdy natrafia na interesujące go pozycje. Popularne stają się ostatnio książki poradnikowe, które opisują, jak można coś osiągnąć lub coś zdobyć. Powstają nawet specjalne pozycje o tym, jak rzucić palenie i to one cieszą się sporym zainteresowaniem wśród palaczy. Jak więc można pokonać swój nałóg z pomocą takich poradników?

Gdzie szukać porad?

poradnik-rzucaniaWielu osobom na pewno wyda się, że takie książki są tylko chwytem marketingowym i tak naprawdę ich skuteczność jest znikoma. Jednakże to sami, byli palacze przyznają, że w kryzysowych sytuacjach pomagały im właśnie książki, w których znajdywali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Często dotyczyły one stresu, a dokładniej tego, w jaki sposób można sobie z nim radzić. Napięcie palacze odreagowywali poprzez palenie tytoniu, dlatego teraz muszą nauczyć się uspokajać jakoś inaczej. Dzięki książkom dowiadują się tego, jak mogą to zrobić i okazuje się, że te inne metody mają lepsze działanie uspokajające.

Bezpieczne odstawianie nikotyny

Nierzadko polegają one na uprawianiu sportów, bo podczas aktywności w ciele wydzielane są endorfiny, które szybko poprawiają nastrój i redukują uczucie napięcia. Ze stresem radzi sobie także medytacja oraz joga, czyli aktywności typowo uspokajające. A jeśli chodzi jeszcze o inne porady zawarte w tego typu książkach, czasem związane są one m.in. z żywnością i z tym, jak sobie radzić z atakami głodu po rzuceniu palenia. Nawet to da się zrobić, bo wystarczy nauczyć się wybierania właściwych i niskokalorycznych produktów.

Czasem zwykła i tradycyjna książka może naprawdę wiele zdziałać, jeśli dotyczy ona tego, jak rzucić palenie. Nałogowi palacze powinni inwestować w tego typu podręczniki, bo jeśli za nie zapłacą, na pewno zechcą przeczytać je do końca. W książkach odnajdą wiele porad i wskazówek, którymi mogą zacząć się kierować, by rozpocząć nowe i niepalące życie.