Przegląd środków wspomagających rzucanie papierosów

11 May

Środki pomagające rzucenie palenia są dla niektórych niezbędną częścią, bez której nie mogą sobie sami poradzić. Decydując się na rzucanie palenia warto skorzystać z różnych metod. Są różne metody rzucania palenia, dlatego warto wiedzieć jakie istnieją możliwości aby palić papierosów jak najmniej. Zadając sobie pytanie pt. Jak rzucić palenie papierosów, odpowiedzi może być bardzo dużo. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie metody naturalne mogą skutkować i być dla nas gwarancją sukcesu.

Ile wytrzymasz bez papierosa?

Dlatego chcąc rzucić palenie warto wybrać środki wspomagające rzucanie palenia. W ten sposób nie tylko wspomożemy swoją wolę ale również będziemy wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo rzucenia palenia oraz w jaki sposób trzeba postępować aby palić jak najmniejszą ilość papierosów oraz jak w przyszłości całkowicie z nich zrezygnować. Jednym ze środków, z których można korzystać są np. gumy do żucia, które posiadają w sobie nikotynę w niewielkich dawkach.

Jak działają środki wspomagające rzucanie?

papierosyGumy do żucia, które mogą osłabić chęć palenia papierosów mogą mieć naturalny smak, mogą mieć również smak miętowy lub owocowy. Bardzo ważne jest aby gumę do żucia, żuć odpowiednią ilość czasu, tak aby wszystkie substancje, które się w niej znajdują się uwolniły. Kolejnym bardzo popularnym środkiem, który może pomóc przy rzucaniu palenia są plastry nikotynowe, które można przyklejać do ciała. Posiadają one bardzo zróżnicowaną ilość nikotyny, dlatego każda osoba która rzuca palenie może wybrać plastry odpowiednie dla siebie (w zależności jaką ilość papierosów pali). Plastry mogą być używane przez kilka godzin lub takie, które przykleja się na całe dwadzieścia cztery godziny. Osoby chcące rzucić palenie mogą stosować oprócz tych środków również pastylki do ssania, które uwalniają nikotynę i w ten sposób zapewniają zapotrzebowanie, które stosowaliśmy, kiedy paliliśmy papierosy.

Smak palenia

W przypadku pastylek do ssania bardzo ważne jest aby stosować takie pastylki, które posiadają taką samą ilość nikotyny. Osoby, które chcą rzucić palenie mogą zdecydować się również na inhalacje, które są skuteczne, jednak trzeba je stosować przez długi czas. Dodatkowym środkiem może być np. spray, który jest bardzo łatwy w aplikowaniu. Wszystkie te środki są jedynie wspomagaczem, który pozwala na uzyskanie odpowiednich efektów. Do rzucania palenia potrzebna jest również, a może przede wszystkim silna wola i duża motywacja, która pozwala na całkowite rzucenie palenia.